Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Vítězem CCT 2016 Diego Ulissi, Karel Hník celkově čtvrtý

14.8.2016

Skvělé čtvrté místo vybojoval český jezdec Karel Hník ze stáje Verva Activejet v 8. ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour. Ve čtvrté závěrečné etapě se startem v Olomouci a cílem po devíti okruzích v Dolanech zvítězil ve spurtu celého hlavního pelotonu Belgičan Baptiste Planckaert z týmu Wallonie Bruxelles, žlutý trikot pro celkového vítěze podniku kategorie 2.1. UCI uhájil s přehledem Ital Diego Ulissi ze stáje ProTour Lampre Merida.

Na závodníky dnes čekalo 157 kilometrů a ty podle očekávání celkové pořadí nezměnily. Hned po startu na Horním náměstí v Olomouci unikl kvartet Weitse Boosmans (Belg.), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Martjin Verschoor (Niz.) a jeho krajan Johim Ariesen. Po pár kilometrech se na ně dotáhli Polák Paweł Cieślik a Jan Božič ze Slovinska. Šestice si mezi sebe rozdělila všechny body na třech rychlostních a dvou vrchařských prémiích, její náskok narostl až na šest minut, ale vzhledem k tomu, že nikdo z nich nebyl v popředí výsledkové listiny, tak to ty nejlepší nechalo v klidu.

Tempo pelotonu si hlídali především jezdci tří stájí - Cannondale Drapac, Lampre Merida a CC Sprandi Polkowice jejichž zástupci drželi před startem tři první místa v průběžném hodnocení a kontrolovali situaci. Až na devítikilometrovém okruhu začali náskok postupně snižovat. Šest kol před cílem na tři minuty a těsně po nájezdu do sedmého okruhu přesila uprchlíky pohltila. Dvě kola před koncem se pokusil o samostatnou akci Američan Zepunkte z Cannodale, ale desetivteřinový náskok, který získal ostatní rychle zlikvidovali a bylo jasné, že ke slovu o etapový vavřín přijdou ke slovu spurteři.

O ten bojovala veliká skupina jezdců, závodníci Cannondale a Lampre se hlídali a toho využil Planckaert, který si dojel pro prvenství následován Wippertem a Španělem Garciou Garcia (Klein Constantia). Nejlepší z našich jezdců byl Schlegel, který projel cílem na 15. místě.

Nejspokojenější byl ale určitě Ulissi, který vybojoval cenný celkový triumf, když před druhým Nizozemcem Sebastianem Langelveldem (Cannondale Drapac) uhájil náskok 26 vteřin, který si získal ve třetí vítězné etapě do Šternberku, pro Hníka je čtvrté místo velice cenným výsledkem. "Dnes to bylo v pohodě. Jezdci Lampre Merida a Cannondale si vše hlídali, nikdo nenastupoval. Se čtvrtým místem v tak kvalitní konkurenci jsem určitě spokojený, je to určitě nejlépe náš obsazený závod," řekl Karel Hník, který si svým výkonem řekl i o nominaci na evropský šampionát.

To samé platí i v případě Michala Schlegela z celku Klein Constantia, který v konečném pořadí vybojoval skvělou osmou pozici a vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let. "Žlutý trikot by byl lepší jak bílý. Je to náš největší závod a závodil jsem s jezdci, kteří jezdí podniky o třídu výše. Pro mě bylo výborné, že jsem s nimi mohl jet a příjemné vidět, že i oni si vedle mě dávají. Snažil jsem se uspět co nejlépe v celkové klasifikaci a výhra mezi mladými je bonus," řekl Michal Schlegel, který rovněž myslí na start na mistrovství Evropy. "Ale nyní je prioritní start na Tour de Avenir," řekl ke svému dalšímu závodění v letošní sezoně Schlegel.

Výsledky:

4. etapa Olomouc - Dolany (157,1 km):

1. Planckaert (Belg./Wallonie Bruxelles) 3:48:42, 2. Wippert (Niz./Cannondale Drapac), 3. Garcia (Šp/Klein Constantia), 4. Cassuleras (Šp./Verva Activejet), 5. Rogina (Slovin./Adria Mobil), 6. Riesebeek (Niz./Metec THC), ...15. Schlegel (ČR/Klein Constantia), 26. Hník všichni stejný čas, 48. Polnický (oba ČR/Verva Activejet) +26, 65. Camrda (Whirlpool Author) +57, 68. Lehký (ČR/Klein Constantia), 70. Bucháček, 71. Hunal všichni +1:43, 75. Kovář (všichni Whirlpool Author) +3:40, 87. Hirt (ČR/CCC Sprandi Polkowice), 95. Kukrle (Whirlpool Author) +7:43, 106. Černý (ČR/CCC Sprandi Polkowice) +13:07, Kaňkovský, Brázda (oba Whirlpool Author), Sisrt (ČR/Klein Constantia) všichni nedokončili.

Konečné pořadí:

1. Ulissi (It./Lampre Merida)  13:06:26, 2. Sebastian Langeveld (Niz./Cannondale Drapac) +26, 3. Davide Rebellin (It./CCC Sprandi Polkowice) +33, 4. Hník +41, 5. Bevin (N. Zél./Cannondale Drapac) +1:18, 6. de la Parte (Šp./CCC Sprandi Polkowice) +1:29, ...8. Schlegel +1:33, 39. Polnický +6:38, 47. Hirt +9:55, 56. Bucháček +13:00, 63. Lehký +14:33, 64. Hunal +14:36, 66. Kovář +14:59,

77. Camrda +19:17, 92. Kukrle +26:00, 108. Černý +33:36.

Kategorie U23:

1. Schlegel 13:07:59, 2. Nyč (Rus/Gazprom Rusvelo) +35, 3. Carboni (It./Unieuro Wilier) +1:51.

Vrchařská soutěž:

1. Walsleben (Něm./Beobank Corendon) 27, ...4. Bucháček 13.

Bodovací soutěž:

1. Wippert 40, ...8. Hník 20.

Soutěž družstev:

1. CCC Sprandi Polkowice 38:42:21, 2. Lampre Merida +2, 3. Cannondale Drapac +1:30.

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)

Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451