Grand Prix Jeseníky cycling

1.2.2023

Časovka ve Frýdku-Místku pro Cannondale

11.8.2016

Úvodní etapa osmého ročníku Czech Cycling Tour, kterou byla týmová časovka ve Frýdku-Místku na 17,3 kilometru, zvládla nejrychleji sestava týmu ProTour Cannondale Drapac. Souboj proti chronometru byl ale hodně vyrovnaný. Druhý tým v pořadí CCC Sprandi Polkovice v sestavě s dvojicí Čechů Janem Hirtem a Josefem Černým byla pomalejší jen o jedenenáct vteřin a třetí česká stáj Klein Constantia ztratila další čtyři vteřiny.

Po zrušení startu týmu SKC Tufo Prostějov přivítali pořadatelé na startu závodu první kategorie UCI osmnáct osmičlenných celků a kromě Cannondale i další tým ProTour Lampre Merida, která skončila hned za trojicí nejlepších. Ve velmi dobrém světle se představila i osmička druhého českého týmu Whirlpool Author. Na trať vyrazila sedmá a po průjezdu cílem se dostala do vedení časem 20:38. Překonala jej až formace Klein Constantia, která byla rychlejší o 19 vteřin.

"Myslím, že můžeme být spokojeni. Máme v týmu hodně mladých jezdců, kteří týmovou časovku mockrát nejeli, takže z tohoto pohledu jsme předvedli slušný výkon. Nechtěli jsme moc ztratit a to se nám povedlo. Já osobně se těším hlavně na zítřejší etapu s cílem v Uničově, protože to je pro mě jediná možnost spurtovat o dobré umístění. Loni mi tam spadl dvě stovky metrů před cílem řetěz, takže jsem nakonec místo na stupních vítězů skončil čtvrtý, to bych chtěl letos vylepšit," řekl jeden z nejzkušenějších jezdců Whirlpool Author Alois Kaňkovský.

Celek Klein Constantia sesadil z prvního místa o tři vteřiny tým CCC Sprandi, který na CCT přijel ve velmi silné sestavě včetně české dvojice. "Každý chce vyhrát, ale i druhé místo je dobré. Trať byla sice krátká, ale rozhodně ne lehká. Hlavně úsek zpět do Frýdku-Místku proti větru dal zabrat," řekl Josef Černý. A Michal Schlegel z Klein Constantia přidal: "Bylo to hodně rychlé, v osmi lidech těch sedmnáct kilometrů bylo ale příjemných. Se třetím místem jsme spokojeni, nechtěli jsme moc ztratit, abychom mohli bojovat o celkové dobré umístění a to se povedlo."

Dva nejsilnější celky vyrazily na trať až jako poslední. Jezdci Cannondale roli favorita splnili, cílem proletěli časem pouhých pět vteřin nad hranicí dvaceti minut a cílem projel první Sebastian Langeveld, který se do zítřejší etapy obleče do žlutého trikotu lídra závodu.

Výsledky Týmová časovka (17,3 km):

1. Cannondale (Bauer, Bevin, Langeveld, Marangoni, Muller, Skjerping, Wippert, Zepuntke) 20:05, 2. CCC Sprandi Polkowice (Hirt, Černý, de la Parte, Grosschartner, Mihajlov, Rebellin, Samojlau, Szmyd) +11, 3. Klein Constantia (Cavagna, Garcia, Lehký, Prado, Schlegel, Lecroq, Sisr, Kasperkiewicz) +15, 4. Lampre Merida +15, 5. Wallonie Bruxelles +19, 6. Verva Activejet +21.

Jsme členy Association Internationale des Organisateurs de Courses Cyclistes (AIOCC)

Použití fotografií a jiného materiálu je možné jen s písemným souhlasem TTV sport group CZ s.r.o.

Copyright 2024 TTV sport group CZ s.r.o.

RYCHLÝ KONTAKT: czechtour09@seznam.cz | +420 731 050 451