TTV Sport Group: Jednička v pořádání úspěšných cyklistických akcí
Tiskové zprávy (zpět na přehled)

Merida Lampre na CCT i s Ulisim

Stejně jako v minulých letech přijedou na Czech Cycling Tour opravdové cyklistické hvězdy. Tou letos jasně největší bude bezpochyby sedmadvacetiletý Ital Diego Ulissi ze stáje Lampre Merida. Ale zvučná jsou i další jména této stáje ProTour, spolu s ním v sestavě budou mj. Sacha Modolo, Slovinec Marko Kump a také čínský závodník Xu Gang.

V osmém ročníku největšího českého závodu ovšem vyhlásili útok na vítězství další týmy. Polský VERVA Activejet Team avizuje, že jede pro celkové prvenství. Další polský tým CCC Sprandi Polkowice staví vše nejlepší co má k dispozici v čele. To znamená, že pojede Ital Davide Rebellin i polský silničář Sylvester Smyd a také naši borci Jan Hirt a Josef Černý.

Druhý tým ze startovní listiny ze stájí ProTour americký Cannondale je v místě centra závodu Olomouci již od pondělí v čele s vynikajícím Novozelanďanem Jackem Bauerem. Silný bude pátý tým evropského žebříčku Wallone Bruxelles - Group Protec.

A věříme, že pozadu nezůstanou české týmy Whirlpool Author s Tomášek Bucháčkem či Aloisem Kaňkovským, který se jistě bude chtít vylepšit své čtvrté místo z Uničova z loňského roku. A druhý český tým Klein Constantia s lídrem Michalem Schlegelem bude jistě bojovat o nejvyšší pozice v celkovém pořadí.

Na moravských silnicích se odehraje opravdová cyklistická bitva. A věříme, že diváci si nenechají ujít vynikající cyklistiku jak na trati, tak v cílových městech Frýdku-Místku, Uničově, Šternberku a na závěr v Dolanech, anebo být v těsném kontaktu na startu Mohelnici či na Horním náměstí v Oloumouci a podél tratí jednotlivých etap.

1. etapa ... 11. 8. Frýdek-Místek / časovka týmů / od 17:00
2. etapa ... 12. 8. Olomouc – Uničov / start 13:30 – cíl cca 17:50
3. etapa ... 13. 8. Mohelnice – Šternberk / start 11:30 – cíl cca 16:15
4. etapa ... 14. 8. Olomouc – Dolany / start 11:00 – cíl cca 14:45


Vydáno: 10.8.2016